Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

„Diament Meblarstwa 2023” do 10 października!

Podziel się

Na podjęcie decyzji o udziale w prestiżowym konkursie „Diament Meblarstwa”, organizowanym przez Wydawnictwo meble.pl, wydawcę miesięcznika i portalu BIZNES.meble.pl oraz Meble.pl S.A. pozostały niecałe dwa tygodnie. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 października 2022 roku. Targi MEBLE POLSKA są patronem honorowym konkursu.

Konkurs „Diament Meblarstwa” trwa nieprzerwanie od 17 lat, a jego ideą jest odnalezienie i nagrodzenie najlepszych produktów wyposażenia wnętrz, w których mieszkamy, żyjemy i pracujemy. Przez lata organizatorzy obserwowali, jak te przestrzenie w niesamowity sposób ewoluują, wkraczając w przyszłość. Jak pojawiają się zupełnie nowe, niespotykane w tradycyjnym projektowaniu wnętrz możliwości i rozwiązania, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dotychczasowi bohaterowie drugiego planu – okna, drzwi, podłogi i ściany, AGD, armatura kuchenna i łazienkowa, grzejniki – niejednokrotnie stanowią o estetyce i klimacie danego wnętrza.

Wraz z tym procesem zmieniał się również konkurs „Diament Meblarstwa” uzupełniany o nowe kategorie, dzięki którym organizatorzy chcą pokazać, jak piękne i funkcjonalne może być nasze otoczenie oraz nagrodzić najbardziej wartościowe produkty i najbardziej kreatywnych producentów.

Produkty – meble i elementy wyposażenia wnętrz – można zgłaszać w 21 kategoriach, w ramach których uczestnicy dokonują wyboru klasy: standard lub premium, a także w dwóch dodatkowych kategoriach (marketing i komunikacja oraz wizje), bez podziału na klasy.

Ważną część konkursu stanowi specjalna kategoria – „młody design” – będąca wyrazem otwarcia się organizatorów na zupełnie nowe i inspirujące pomysły studentów oraz ubiegłorocznych i tegorocznych absolwentów szkół i uczelni wyższych, którzy mogą zgłaszać swoje projekty bezpłatnie. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania świeżego i niestandardowego spojrzenia młodych adeptów sztuki projektowania mebli i wnętrz szerokiemu gronu producentów, co może zaowocować korzystną dla obu stron współpracą.

Najlepsze produkty wskaże kapituła złożona z kilkudziesięciu ekspertów o różnych kompetencjach i punktach widzenia, co pozwoli obiektywnie ocenić wszystkie zgłoszenia do konkursy. W skład jury wchodzą architekci, projektanci wnętrz, blogerzy, przedstawiciele mediów i organizacji, naukowcy, organizatorzy targów oraz przedstawiciele sektora handlu. Dokonując oceny produktów kapituła weźmie pod uwagę wzornictwo, zgodność z aktualnymi trendami, innowacyjność, zaawansowanie technologiczne, funkcjonalność i ergonomia oraz ogólną prezencję produktu.

Patronami Honorowymi i Medialnymi 17. edycji „Diamentu Meblarstwa” są portale internetowe, czasopisma oraz instytucje związane z branżą meblarską, architektoniczną i wyposażenia wnętrz, co zapewnia szeroką promocję uczestników i zgłaszanych przez nich produktów.

Konkurs zyskał również nowego Partnera Strategicznego – firmę Allianz Trade. Allianz Trade to krajowy i światowy lider w ubezpieczaniu należności handlowych i ich odzyskiwaniu, obecny w Polsce od 1998 roku. Firma towarzyszy konkursowi po raz kolejny – wcześniej, jeszcze jako Euler Hermes z grupy Allianz Trade. Firma jest naturalnym partnerem sektora meblowego, tak jak on działając operacyjnie w wielu krajach (bezpośrednio w ponad 50) – oceniając ryzyko na rynkach lokalnych, udostępnia tę wiedzę globalnie, wspierając eksporterów w doborze partnerów handlowych oraz w zabezpieczaniu ich należności na całym świecie. Organizatorzy są wdzięczni za zaangażowanie i za wsparcie tegorocznej edycji konkursu „Diament Meblarstwa”.

Daty, których nie można przeoczyć:

  • termin przyjmowania zgłoszeń – 10 października
  • głosowanie jury – 17-24 października
  • poinformowanie uczestników o wynikach konkursu – 25-28 października
  • opublikowanie wyników na stronie konkursowej – 31 października
  • uroczysta Gala wręczenia nagród w Warszawie – 7 grudzień

Zmierz się z najlepszymi i weź udział w 17. edycji konkursu „Diament Meblarstwa”!

Zapraszamy na stronę www.diamentmeblarstwa.pl.

ORGANIZATOR:

Wydawnictwo meble.pl (miesięcznik i portal BIZNES.meble.pl)
tel. 85/653-79-65
konkurs@meble.pl
www.biznes.meble.pl

PATRONI EDYCJI 2023