Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Jubileusz: 30 lat Meble-Okmed Demko

Podziel się

W 2021 firma Meble-Okmed obchodziła 30-lecie działalności. Pandemia nie pozwoliła nam wówczas świętować tego jubileuszu. Nadrabiamy zatem zaległości.

Meble-Okmed Demko Sp. J. jest uznanym producentem mebli z ponad 30-letnią tradycją. Mająca siedzibę w Braniewie firma oferuje najwyższej jakości wyroby zarówno w Polsce, jak i na rynkach krajów zachodnioeuropejskich oraz wschodnich. Przedsiębiorstwo posiada fabrykę wyposażoną w najnowocześniejszy park maszynowy oraz doświadczoną, wysoko wykwalifikowaną kadrę.

 

Początek działalności firmy przypada na rok 1991, kiedy to głównie świadczyła usługi handlowe. W 1994 roku podjęto ważną decyzję o rozpoczęciu produkcji własnych mebli. Kluczowych momentów w działalności firmy, na przełomie tych już ponad 30 lat, było wiele. Na pewno do jednego z najważniejszych należy zaliczyć współpracę z krajami Europy Wschodniej i Południowej, która nawiązała się już na początku działalności. Prężnie układająca się współpraca z wieloma krajami przyczyniła się do zdobycia bezcennego doświadczenia i kapitału, który zadecydował o tym, że firma mogła podjąć decyzję o rozpoczęciu produkcji seryjnej mebli. Niewątpliwie kolejnym ważnym etapem było podjęcie współpracy z dużymi grupami handlowymi w Niemczech, Francji i w Polsce, która jest kontynuowana do dnia dzisiejszego.

W ofercie znajduje się bogaty asortyment mebli do kuchni, łazienki, salonu, pokoju, przedpokoju i biura. Projekty Meble-Okmed Demko to połączenie funkcjonalności z nowoczesnym stylem w rozsądnej cenie. Nowoczesny park maszynowy, rozbudowany system informatyczny ERP oraz wykwalifikowana i doświadczona kadra zapewnia system zarządzania na najwyższym poziomie. Zespół technologów precyzyjnie opracowuje założenia konstrukcyjne mebla, dobiera materiały do produkcji, sporządza karty technologiczne dla produktów, na których podstawie powstaje prototyp, do którego po kolejnej analizie można wprowadzić jeszcze zmiany, aby powstał model, który będzie perfekcyjnie przygotowany do wdrożenia w produkcji.

 

 

 

Dla firmy najważniejsze jest budowanie silnych, wieloletnich relacji z klientami. Stara się współpracować w biznesie na zasadzie partnerstwa i zrozumienia dla ciągle stawianych nowych wyzwań i wymagań. Co jest kluczem do sukcesu? Ludzie i ich kompetencje, kreatywność, konsekwencje w działaniu, sprawdzeni i renomowani dostawcy oraz otwarty umysł na wszelkie innowacyjne rozwiązania i nowości w branży.

Atutem przedsiębiorstwa jest doskonała kadra, która przyczyniła się do rozwoju i sukcesu firmy. Niemałą grupę stanowią pracownicy ze stażem 10, 15 i 20 lat. W związku z coraz większą automatyzacją i optymalizacją procesów produkcji potrzeba jednak pracowników o coraz wyższych kwalifikacjach. 

 

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, każdy klient jest dla nich ważny, nie ma tego najważniejszego. Starają się nie podążać modelem układu, w którym kluczowe znaczenie dla firmy ma jeden lub dwóch dużych klientów przesądzających o przychodach. Cenią sobie współpracę również z mniejszymi firmami, które są bardziej wymagające oraz oczekują bardziej elastycznego podejścia do współpracy.

Projekt rozbudowy zakładu, w ramach inwestycji zarządzanej przez Warmińsko Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną - W-MSSE, został sfinalizowany na koniec roku 2021. Nowa inwestycja przyczyniła się do szeregu profitów z tym związanych. Między innymi jest to możliwość zwiększenia mocy produkcyjnej, co ma bezpośrednie przełożenie na możliwość dywersyfikacji produkcji oraz wprowadzenia zmian dotyczących procesu produkcyjnego, polegającym na przeplanowaniu istniejących linii i zakupie nowych w pełni zautomatyzowanych. Przeprowadzona rozbudowa umożliwia również rozwój kolejnego ważnego przedsięwzięcia, jakim jest sprzedaż internetowa e-commerce, ze względu na zwiększenie powierzchni magazynowej o kolejne 15 000 mkw. Obecnie firma jest na etapie wdrażania znaczących zmian w organizacji w związku z zakończoną rozbudową zakładu.

 

 

Największymi odbiorcami produktów firmy są kraje Unii Europejskiej, głównie Niemcy. Za nami czas pandemii COVID-19, branża meblarska również odczuła skutki kryzysu pandemicznego, ale relatywnie w mniejszym stopniu porównując z innymi branżami. Jednym z wyraźnych trendów zintensyfikowanych przez pandemię jest sprzedaż internetowa e-commerce, gdzie przeprowadzone raporty wskazują, że już, co trzeci Polak kupuje meble online. Celem firmy jest w większym stopniu postawić na ten kanał sprzedaży, który może w przyszłości okazać się kluczowym czynnikiem do osiągnięcia nowych sukcesów w branży.

Na przestrzeni wielu lat  działalności przedsiębiorstwo bywało wielokrotnie nagradzane. Do ważniejszych wyróżnień należy zaliczyć nagrodę „Żagiel Rozwoju”, którą otrzymało podczas 43. edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. Zajęło również trzecie miejsce w okręgowym etapie ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, co potwierdza, że tworzy odpowiednie warunki pracy dla pracowników. W czerwcu 2019 odebrało jeden z najważniejszych certyfikatów w przemyśle meblowym Certyfikat FSC® Chain of Custody, potwierdzając tym samym, że wspiera rozwój odpowiedzialnej gospodarki leśnej i swoją działalność gospodarczą prowadzi z troską oraz szacunkiem dla środowiska naturalnego.

 

 

Na targach MEBLE POLSKA 2022 firmę MEBLE-OKMED znajdziecie w pawilonie 5 na stoisku 60.