Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

MEBLE POLSKA wydarzeniem roku 2020 branży meblowej!

Podziel się

Targi MEBLE POLSKA zwyciężyły w plebiscycie na najważniejsze wydarzenie dla branży meblarskiej w Polsce w 2020 roku.

Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie dla branży meblarskiej w Polsce w 2020 roku zorganizował miesięcznik „BIZNES.meble.pl”. Najwięcej głosów zdobyły największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowo-Wschodniej Meble Polska organizowane przez Grupę MTP w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie to zebrało 11 proc. głosów.

Targi MEBLE POLSKA, choć odbywały się pod koniec lutego w cieniu zbliżającej się pandemii, przyciągnęły tysiące kupców meblowych z 69 krajów! To absolutny rekord wszystkich dotychczasowych edycji. Udział zwiedzających z zagranicy był w 2020 roku jeszcze większy niż poprzednio i wyniósł 38 proc.

Targi Meble Polska to największa na świecie prezentacja potencjału polskiego przemysłu meblowego a edycja 2020 udowodniła, że nie ma innego miejsca w kraju i za granicą, gdzie można byłoby zobaczyć tak bogatą i kompleksową ofertę polskich producentów mebli. Najnowsze kolekcje pokazali w Poznaniu niemal wszyscy wiodący producenci mebli z Polski zainteresowani rozwojem eksportu. Pojawiło się też dość liczne grono targowych debiutantów. Tradycyjnie dużą część ekspozycji stanowiły meble z płyty meblowej, ale obecnych było też całkiem sporo wystawców oferujących produkty wytwarzane z litego drewna oraz inne meble z segmentu high-end. Świetnie prezentowały się pawilony z meblami tapicerowanymi. Jak zwykle bogatą ekspozycję przygotowali również producenci materacy. Wśród wystawców byli producenci mebli z 13 krajów: Polski, Belgii, Białorusi, Danii, Estonii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Szwecji, Turcji i Ukrainy.

Edycja 2020 to kolejny etap strategii „Go global” realizowanej przez Grupę MTP przy okazji targów MEBLE POLSKA. - Nieustannie rozwijamy zasięg geograficzny wydarzenia. Co roku rozszerzamy swoje działania na kolejny ważny rynek. W minionym roku koncentrowaliśmy się na Ameryce Północnej. W efekcie udało się o 100 proc. zwiększyć liczbę gości targowych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. A to dopiero początek naszych szerszych działań za Wielką Wodą - wyjaśnia dyrektor targów MEBLE POLSKA Józef Szyszka.