Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Największy podziemny parking w Poznaniu już działa

Podziel się

Zwiedzający targi MEBLE POLSKA 2023 będą mogli już korzystać z wielopoziomowego parkingu podziemnego PWK, który w listopadzie rozpoczął swoje działanie. Parking oferuje 650 miejsc na trzech poziomach.

To największy tego typu obiekt w Poznaniu. Mogą z niego korzystać nie tylko uczestnicy wydarzeń odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – targów, kongresów, koncertów, megaeventów, ale także przybywający do stolicy Wielkopolski w celach turystycznych czy biznesowych, a także sami mieszkańcy Poznania. Jako pierwsi z nowy obiekt testowali wystawcy i odwiedzający Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych.

Budowa trwała od kwietnia 2021 roku. Parking znajduje się na trzech poziomach pod placem Powszechnej Wystawy Krajowej. Wjazd do parkingu znajduje się od strony ul. Głogowskiej w miejscu nieistniejącej od lat Adrii. Obiekt powstał 12 metrów pod poziomem terenu, a jego całkowita powierzchnia wynosi 18 250 m².

Parking jest czynny całą dobę. Mogą z niego korzystać samochody osobowe do 2 metrów wysokości, z wyjątkiem tych z instalacją LPG. Nie jest dopuszczone parkowanie jednośladów: motocykli, skuterów, quadów i rowerów.

 Każda rozpoczęta godzina parkowania kosztuje 7 złotych.