Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Poznaj PROJEKTANTÓW ROKU 2020

Podziel się

Konkurs Projektanci Roku jest organizowany w ramach towarzyszącej targom MEBLE POLSKA ARENY DESIGN już po raz drugi. Celem konkursu jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych, pogłębienie wiedzy o designie wśród przedsiębiorców i klientów docelowych, a także wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

Przedstawiamy laureatów konkursu Projektanci Roku 2020: 

Jan Kochański  słynie z dbałości o racjonalne wykorzystanie materiału i czystość formy. Udowadnia, że pozornie prosty i powszechnie użytkowany przedmiot może być i funkcjonalny, i piękny. Jego prace pokazywane były m.in. Na wystawach w Londynie, Kolonii i w Paryżu.

Jest absolwentem wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie, Politechniki w Mediolanie na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Od 2012 roku asystował w pracowni projektowania mebla na macierzystej ASP. W 2010 roku odbył staż w biurze projektowym Karima Rashida.

 

UAU Projekt to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Skupiają się głównie na

projektowaniu przedmiotów codziennego użytku do produkcji przy użyciu  domowych drukarek 3D. Przywiązują dużą wagę do starych technik rzemieślniczych, wszystkiego, co lokalne i przyjazne naturze. Laureaci A’ desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz dwóch nagród Must Have.

 

Tartaruga Studio pracownia tkacka, którą prowadzą dwie przyjaciółki. Na co dzień dziewczyny tworzą w niej współczesne kilimy i tkaniny dekoracyjne. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów  i technik. Wełna używana  w procesie produkcji pochodzi
z recyklingu lub z polskich, zrównoważonych hodowli owiec.

 

Prace wszystkich wyróżnionych projektantów pokazane zostaną na wystawie zaaranżowanej przez Marię Jeglińską-Adamczewską, dyrektorkę kreatywną ARENA DESIGN.

Nagrodę i wystawę Projektanci Roku ARENA DESIGN 2019 wspiera PURO Hotels.