Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Targi MEBLE (nie tylko) POLSKA

Podziel się

Targi Meble Polska, których kolejna edycja odbędzie się od 21 do 24 lutego 2023 roku, to jedno z najbardziej międzynarodowych wydarzeń w kalendarzu imprez Grupy MTP. Dotyczy to nie tylko zwiedzających, którzy co roku zjeżdżają się do Poznania dosłownie z całego świata. Także coraz więcej zagranicznych producentów mebli korzysta z promocyjnego potencjału największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kupcy z ponad 70 krajów

Od momentu zmiany w 2010 roku formuły poznańskich targów meblowych na stricte biznesową liczba kupców meblowych odwiedzających to wydarzenie nieustannie rośnie. Jednocześnie rozszerza się lista krajów, z których pochodzą zwiedzający. – To efekt prowadzonej przez nas szeroko zakrojonej, globalnej kampanii promującej zarówno targi MEBLE POLSKA, jak i polski przemysł meblowy. Współpracujemy z mediami branży meblowej na całym świecie. Zbudowaliśmy szczegółowe bazy handlowców z najbardziej perspektywicznych rynków zbytu polskich mebli – mówi dyrektor Targów MEBLE POLSKA Józef Szyszka.

Skutkiem tych działań jest ogromne zainteresowanie kupców meblowych udziałem w poznańskich kontraktacjach. W ostatniej edycji tego wydarzenia, która odbyła się w maju 2022 roku, wzięli udział przedstawiciele grup zakupowych, hurtowni  i sieci salonów meblowych z 71 krajów.  Aż 53 proc. odwiedzających stanowili kupcy mebli z zagranicy.

Wiele wskazuje, że ten rekordowy wynik uda się w 2023 r. wyrównać. Bilety na targi MEBLE POLSKA 2023 odebrali już handlowcy z ponad 60 krajów. Tymczasem zazwyczaj spora grupa zwiedzających rejestruje swój przyjazd dopiero w ostatnich tygodniach przed wydarzeniem.

Meble z zagranicy

Targi MEBLE POLSKA są jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskich mebli. To największa na świecie ekspozycja oferty polskiego przemysłu meblarskiego. Ale nie tylko polskie meble można zobaczyć w pawilonach. Rośnie liczba zagranicznych producentów, którzy aktywnie jako wystawcy poszukują klientów w Poznaniu.

W lutym po raz kolejny zobaczymy na targach MEBLE POLSKA stoisko duńskiej firmy Actona. Firma ta od ponad 30 lat z sukcesem dostarcza funkcjonalnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Oferowany przez nią asortyment (głownie sofy, fotele, krzesła, stoliki czy regały) cechuje skandynawska prostota i współczesne wzornictwo.

Innym duńskim producentem, który ponownie gościć będzie w Poznaniu jest Unique Furniture. Projektanci tej firmy dbają zarówno o ponadczasowy charakter swoich propozycji, ale i wysoką jakość produktów. W ofercie znajdziecie meble, które łączą w sobie styl i funkcjonalność m.in. nowoczesne stoły i krzesła do jadalni, stoliki kawowe i szafki RTV, szafki nocne, komody i regały.

 Silną reprezentację będzie mieć także Ukraina. Do udziału w targach zgłosiło się kilkanaście ukraińskich firm, które będą miały w pawilonach swoje własne stoiska. Oprócz tego podobnie jak w maju 2022, duży grupowe wystąpienie narodowe organizuje Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Mebli. Będzie można zobaczyć tam produkty silnej liczby producentów mebli z tego kraju. Jak można było przekonać się podczas ostatnich targów w Poznaniu, meble z Ukrainy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupców meblowych.

Spora grupa wystawców pochodzić będzie także z Turcji. Od pewnego czasu widać rosnące zainteresowanie firm z tego kraju polskim rynkiem. Do udziału w targach MEBLE POLSKA zgłosili się już także producenci mebli z Litwy, Serbii, Wielkiej Brytanii, Chin i Uzbekistanu.

Jak co roku Targom MEBLE POLSKA w pawilonie 5A towarzyszyć będą biznesowe Targi Wnętrz HOME DECOR.

Bezpłatny bilet tylko dla profesjonalistów

Przedstawiciele branży meblarskiej, którzy zarejestrują się online przed rozpoczęciem targów, otrzymają bezpłatny bilet wstępu. Upoważnia on do wielokrotnego wstępu na teren targów przez wszystkie dni ich trwania. Po tym terminie koszt rejestracji profesjonalistów wynosić będzie 50 złotych.

Katalog wystawców 2023 Bilety