Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Kupcy z 44 krajów na MEBLE POLSKA Edycja Specjalna

Podziel się

1000 uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2600 spotkań video to bilans biznesowych spotkań branży meblowej i wyposażenia wnętrz MEBLE POLSKA Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021. Wydarzenie zorganizowane przez Grupę MTP umożliwiło producentom i kupcom z całego świata spotkanie i prowadzenie negocjacji biznesowych w bezpiecznych warunkach bez ryzyka związanego z podróżowaniem.

- W kampanii promocyjnej postawiliśmy na całkiem nowe rynki. Chcieliśmy dotrzeć do kupców meblowych, którzy nie mieli dotąd okazji odwiedzić poznańskich targów meblowych. Wyszliśmy z założenia, że spotkania online to dla naszych wystawców dobra okazja do znalezienia całkiem nowych klientów i poszerzenia dotychczasowych rynków zbytu – mówi Józef Szyszka, dyrektor MEBLE POLSKA Edycja Specjalna. Reprezentacja kupców, którzy wzięli udział w wydarzeniu jest bardzo międzynarodowa. Udział uczestników z zagranicy wyniósł aż 55 proc. W spotkania uczestniczyli przedstawiciele firm z 44 krajów. – Cieszy nas szczególnie obecność handlowców z tak odległych i ważnych rynków dla rozwoju eksportu polskich mebli, jak Arabia Saudyjska, Hong Kong, Indie, Indonezja, Izrael, Kanada, Katar, Kazachstan, Kenia, Meksyk, Mongolia, Stany Zjednoczone, Tunezja, Turcja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie – dodaje Józef Szyszka.

Podczas edycji specjalnej online swoją ofertę zaprezentowały 54 firmy z Polski, Białorusi, Danii, Niemiec, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Ukrainy. Oprócz producentów mebli w wydarzeniu w charakterze wystawców uczestniczyły także firmy oferujące artykuły wyposażenia wnętrz, oświetlenie i tkaniny. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli tak renomowanych marek branży meblowej, jak Ashley, Wayfair czy XXXLutz.

Prelekcje na wirtualnej scenie

Biznesowym spotkaniom online przedstawicieli branży meblowej i wyposażenia wnętrz towarzyszył bogaty program wydarzeń na wirtualnej scenie wydarzenia. W ciągu czterech dni wystąpiło na niej blisko 40 prelegentów i panelistów z Polski i zagranicy. Prelekcje i dyskusje każdego dnia koncentrowały będą się na odmiennej tematyce.

Pierwszego dnia program skierowany był wyłącznie do polskich handlowców. Podczas cyklu prelekcji Jerzego Osiki, można było dowiedzieć się między innymi, jak nowa rzeczywistość wpłynęła na zmiany w stylu życia konsumentów i ich potrzeby związane z zakupem mebli i innych artykułów wyposażenia wnętrz oraz jak dopasować ofertę sklepu do nowych oczekiwań klientów.

Drugiego dnia eksperci przyjrzeli się wpływowi, jaki pandemia wywarła na polski rynek meblowy. Trzeci dzień przeznaczony był przede wszystkim dla eksporterów oraz firm, które marzą o podbojach nowych zagranicznych rynków. Tematyka eksportowa kontynuowana była także czwartego dnia. Tego dnia scenę przejęli w całości eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu PAIH, którzy zaprezentowali perspektywiczne rynki eksportowe (amerykański, arabski, europejski, kanadyjski i kolumbijski) oraz przedstawili ABC eksportu, czyli informacje, jak stawiać pierwsze kroki w eksporcie.

 

 

 

 

Negocjacje trwają do 27 czerwca

Jeszcze przez miesiąc odwiedzający VIP oraz wystawcy mogą przeglądać profile uczestników i kontaktować się ze sobą za pomocą wiadomości chat. Dla obu tych grup w tym czasie otwarty jest tez dostęp do prelekcji zarejestrowanych podczas wydarzenia na wirtualnej scenie.

Spotkajmy się jesienią na żywo

W kalendarzu targowym Grupy MTP zarezerwowany jest termin dla kontraktacji meblowych MEBLE POLSKA Edycja Jesienna. Wydarzenie to ma się odbyć w klasycznej formule ekspozycji w pawilonach w terminie od 31 sierpnia do 3 września 2021 r. - oczywiście w reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. – Wychodzimy naprzeciw firmom, którym zależało na prezentacji kupcom swojej aktualnej oferty podczas tradycyjnych targów, jakich w pierwszej połowie roku ze względów epidemicznych nie udało się zorganizować – wyjaśnia Józef Szyszka.