Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Obroty rosną a zyski spadają?

Podziel się

FIM Consulting serdecznie zaprasza na prelekcję na temat "Obroty rosną a zyski spadają. Rola danych w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem", która odbędzie się 21 lutego w Sali Zielonej o godzinie 10:30.

W obliczu coraz bardziej złożonych wyzwań biznesowych, przedsiębiorstwa muszą się rozwijać, reagując na zmieniające się warunki rynkowe. Jednakże, niezależnie od wzrostu obrotów, wielu liderów firm zauważa spadające zyski. Dlaczego tak się dzieje i jakie działania można podjąć, aby temu zaradzić?

Nowoczesne przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z kluczowej roli danych w efektywnym zarządzaniu. Dane są nie tylko surowcem, lecz także fundamentem podejmowania decyzji biznesowych. W tej chwili wartość danych staje się jeszcze bardziej istotna, ponieważ umożliwiają one wdrożenie zaawansowanych strategii zarządzania, takich jak Systemowe Zarządzanie Zyskiem (ang. Profit System Management).

Systemowe Zarządzanie Zyskiem to innowacyjna koncepcja, która podkreśla kompleksowe podejście do optymalizacji zysków poprzez analizę danych na różnych poziomach organizacji. Obejmuje ona integrację danych finansowych, operacyjnych, marketingowych i strategicznych w celu zidentyfikowania obszarów, w których można zwiększyć efektywność i poprawić rentowność.

W kontekście rosnących obrotów i malejących zysków, Systemowe zarządzanie Zyskiem pozwala przedsiębiorstwom na:

  • Analizę kosztów i marż na różnych etapach procesu biznesowego.
  • Identyfikację nisz rynkowych oraz optymalizację oferty produktowej.
  • Usprawnienie działań marketingowych poprzez lepsze zrozumienie preferencji klientów i skuteczne targetowanie.
  • Monitorowanie efektywności działań operacyjnych i identyfikację obszarów do optymalizacji.

W skrócie, Systemowe Zarządzanie Zyskiem umożliwia przedsiębiorstwom efektywne wykorzystanie danych w celu zwiększenia zysków, nawet w sytuacji wzrostu obrotów. W erze cyfrowej, gdzie dane są kluczowym aktywem, przedsiębiorstwa, które potrafią skutecznie analizować i wykorzystywać dane, mają przewagę konkurencyjną na rynku.

Liczymy na Państwa obecność, wymianę doświadczeń i opinii.

Dla Wystawców i Zwiedzających Targów MEBLE POLSKA i HOME DECOR wstęp bezpłatny.

Link do wydarzenia tutaj >>>