Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Poznań wśród Najlepszych Wschodzących Kierunków Podróżniczych 2020 roku

Podziel się

Poznań jest laureatem konkursu Top Emerging Travel Destination for 2020. W konkursie tym jury wyróżniło 30 destynacji, które w dziedzinie turystyki w nadchodzącej dekadzie maja przed sobą obiecującą przyszłość.

W uzasadnieniu jury przyznało, że było zaskoczone, iż tak piękne miasto nie jest jeszcze zalane przez tłumy turystów. Docenili m.in. kolorowe zabytkowe kamienice i urokliwe ulice starego miasta.

"Mimo, że jest to jedno z najstarszych miast w Polsce (nie mówiąc o tym, że także jedno z najpiękniejszych), Poznań pozostaje jednym z ostatnich zachowanych prawdziwych ukrytych skarbów Europy. Prawdopodobnie wkrótce się to zmieni, bo to tylko kwestia czasu, zanim podróżni odkryją jego malownicze ulice. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części miasta, znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego myślimy, że Poznań w latach 20. XXI wieku będzie tym, czym był Kraków w mijającej dekadzie" - napisało jury.

Za jedne z najważniejszych atrakcji Poznania uznano Stary Rynek, Zamek Cesarski, Jezioro Malta, Park Cytadela. Co ważne, podkreślono również, że stolica Wielkopolski jest interesująca dla turystów przez cały rok, a ciekawych atrakcji nie brakuje również w zimie.

Zwycięzcy wybierani są przez światowej sławy blogerów turystycznych. W tym roku w jury zasiadło 30 blogerów, którzy w sumie mają ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.