Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Ruszył nabór do międzynarodowego konkursu TOP DESIGN award

Podziel się

Jak co roku ARENA DESIGN poszukuje projektów śmiałych, niebanalnych i dopracowanych estetycznie, zachwycających najwyższą jakością wzornictwa, wyróżniających się sposobem wykonania i wartością użytkową. Międzynarodowy konkurs TOP DESIGN award służy promowaniu produktów wzorniczych z najwyższej półki.

Konkurs TOP DESIGN award to jeden z filarów wydarzenia ARENA DESIGN. Jego celem jest nie tylko nagradzanie wyróżniających się na rynku projektów, ale także zapewnienie im szerokiej promocji i rozpoznawalności, podkreślanie znaczenia wzornictwa odznaczającego się wysokim poziomem wykonania, estetyką oraz funkcjonalnością.

Dobre WZORNICTWO jest dziś coraz powszechniej rozumiane właściwie, czyli jako powiązanie w jednym produkcie takich cech jak: funkcjonalność, ergonomia, estetyka, ekonomia, ekologia. To wszystko razem dopiero stanowi wartość dodaną, której poszukuje na rynku świadomy klient i to właśnie oferują najlepsi producenci. Jednocześnie jakości te stanowią o języku form, tworzących kulturę materialną naszych czasów – a najlepiej wyrażające ją obiekty zostaną nagrodzone laurem TOP DESIGN award 2020. ­– mówi prof. Bogumiła Jung, przewodnicząca Jury konkursu TOP DESIGN award 2020.

TOP DESIGN award jest prestiżowym wyróżnieniem zarówno na rynku krajowym, jak
i zagranicznym. Projekty finalistów zaprezentowane zostaną publiczności podczas jednej
z głównych wystaw ARENA DESIGN 2020 odbywającej się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni pawilonu 3. Międzynarodowych Targów Poznańskich. Natomiast wręczenie nagród oraz certyfikatów TOP DESIGN odbędzie się na uroczystej gali w czasie trwania ARENA DESIGN 2020 w obecności przedstawicieli najważniejszych instytucji, stowarzyszeń branżowych, mediów oraz znanych osobowości świata dizajnu.

SZCZEGÓŁY KONKURSU:

Projektanci i producenci mogą zgłaszać swoje produkty w 12 kategoriach: przestrzeń domowa / kuchnia / łazienka / biuro / ogród / przestrzeń publiczna / oświetlenie / elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz / materiały i komponenty / dziecko / motoryzacja i transport publiczny / nauka i przemysł.

JURY

Oceny zgłoszonych do konkursu TOP DESIGN award produktów dokona Jury złożone z wybitnych specjalistów w dziedzinie dizajnu:

Przewodniczącej jury – Bogumiły Jung, prezeski Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, prorektorki ds. Kontaktów z Interesariuszami Zewnętrznymi na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu; Marka Adamczewskiego, projektanta, kierownika Katedry Projektowania Produktu na Wydziale Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, właściciela studia MARAD DESIGN; Darii Burlińskiej, projektantki, właścicielki marki oświetleniowej DBWT.PL oraz pracowni wnętrz Szara; Małgorzaty Szczepańskiej, redaktorki naczelnej „ELLE Decoration”; Pawła Grobelnego, projektanta, kuratora wystaw, stypendysty Rządu Francuskiego w Paryżu, RU-Residency Unlimited w Nowym Jorku oraz Casa de Velazquez w Madrycie; Mikołaja Wierszyłłowskiego, projektanta, właściciela biura projektowego Wierszyłłowski i Projektanci; Bereniki Milkowskiej-Milbrodt, architektki wnętrz, prezeski i współzałożycielki Stowarzyszenia loveOriginal, założycielki studia projektowego działającego w Berlinie, wieloletniej opiekunki znanych zachodnich marek branży oświetleniowej i meblarskiej na rynku polskim.

DATY

Zgłaszanie produktów do TOP DESIGN award trwa do 15 grudnia 2019 roku.

ETAPY KONKURSU

Konkurs przebiega w dwóch etapach. W I etapie Jury dokonuje początkowej oceny zgłoszonych produktów. Projekty zakwalifikowane do drugiego etapu prezentowane są widowni na towarzyszącej ARENIE DESIGN wystawie. Ostatecznych zwycięzców każdej grupy tematycznej wybiera również Jury.

Szczegóły: www.arenadesign.pl