Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

SLOWNESS hasłem ARENA DESIGN 2020

Podziel się

ARENA DESIGN, wydarzenie towarzyszące Targom MEBLE POLSKA, co roku inicjuje ważne debaty o społecznych i estetycznych aspektach dizajnu. W 2020 r. przyglądać się będzie idei slowness.

ARENA DESIGN 2020 to wydarzenie świadome przepaści ekologicznej, w której znalazł się świat. Czułe na ekonomiczną nadprodukcję. Bacznie śledzące psychologiczne reperkusje tych gwałtownych zmian. Wreszcie, to targi podejmujące wyzwanie współczesności i otwierające się na dialog o nowych stylach życia, tworzenia, produkowania.

Podczas najbliższej edycji (Poznań, 25-28.02.2020) producenci, projektanci, kuratorzy wystaw oraz specjalnie zaproszeni goście będą mieć do swojej dyspozycji cały pawilon 3. Dzięki oddzielnej, specjalnie zaaranżowanej przez organizatorów i wystawców przestrzeni publiczność będzie mogła jeszcze dogłębniej poczuć klimat 12. edycji targów, a także wziąć udział w otwartej dyskusji o idei slowness.

Hasło przewodnie: SLOWNESS

Gwałtowne tempo zmian społecznych, przemysłowa nadprodukcja, rewolucja technologiczna spowodowały, że żyjemy w kulturze uzależnionej od prędkości, osiągania maksymalnej efektywności i zatopionej w nadmiarze. Konsumujemy i wyrzucamy. W codziennym pędzie eksploatujemy świat, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takich działań. W obliczu katastrofy ekologicznej ARENA DESIGN 2020 proponuje rozpocząć dyskusję nad ideą slowness.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia przyglądaliśmy się różnorakim aspektom „Transformacji” – przekształceniom społecznym, technologicznym, ekonomicznym, ale również tym kluczowym dla dizajnu – przekształceniom materiałów, procesów produkcji czy warsztatów pracy twórców. Zmianom gwałtownym, wywierającym mocny wpływ na środowisko. Tegoroczna tematyka slowness jest zatem konsekwencją zeszłorocznych debat. Wyhamowanie, spowolnienie, niespieszność nie stanowią bowiem zagrożenia dla światowej ekonomii. Odwrotnie, dochodzimy do kresu wytrzymałości naszej planety. Dlatego warto poszukać dobrych, nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie wprowadzać produkowane przedmioty do ponownego obiegu. Stawiać na jakość, lokalność, rozwój zrównoważony. Chcemy, żeby ARENA DESIGN 2020 stała się przestrzenią namysłu nad implementowaniem ruchu slowness do strategii biznesowych czy strategii rozwoju marek.

Program: WYSTAWY, DEBATY, GOŚCIE

ARENA DESIGN to niepowtarzalne na polskim rynku wydarzenie kulturalne prezentujące śmiałą i nowatorską twórczość rodzimych i zagranicznych projektantów, kreujące estetyczne trendy, a także stwarzające pole do szerokiej dyskusji o aktualnych i ważkich problemach branży projektowej. W tym roku tematy debat oscylować będą wokół koncepcji świadomego wykorzystywania surowców, świadomego budowania marek i odpowiedzialnego dizajnu. Podczas ARENY DESIGN 2020 odbędzie się wiele wystaw, wykładów poświęconych ruchowi slowness i debat skierowanych do projektantów i architektów wnętrz. Pojawią się gwiazdy współczesnego wzornictwa przemysłowego, a także autorzy wyznaczający nowe kierunki dizajnu. – ARENA DESIGN 2020 w zdecydowany sposób wyraża swój sprzeciw wobec zjawiska podróbek w dizajnie. Kierując się nowymi przepisami dotyczącymi wytwarzania przemysłowo produkowanych prac artystycznych i ochrony praw własności intelektualnej, dołożymy wszelkich starań, aby na ARENA DESIGN 2020 znalazły się jedynie oryginalne projekty – podkreśla Maria Jeglińska-Adamczewska, dyrektorka kreatywna ARENA DESIGN.