Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Targi Meble Polska bardziej efektywne niż IMM Cologne

Podziel się

Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli Volodymyr Patis w rozmowie z miesięcznikiem "BIZNES.meble.pl" bardzo pozytywnie ocenił wspólne wystąpienie firm z Ukrainy podczas Targów MEBLE POLSKA 2022. Jego zdaniem obecność w Poznaniu przyniosła większe efekty niż udział w targach IMM w Kolonii.

"Przed wybuchem wojny byliśmy w Kolonii. Mieliśmy tam wspólne stoisko. Prezentacja w  Poznaniu jest pierwszą ekspozycją po wybuchu wojny. Najbardziej efektywną, bardziej niż Kolonia" - mówi w wywiadzie Volodymyr Patis. Jak podkreśla, ukraińskie stoisko odwiedziło dużo kupców meblowych, głównie z zagranicy. "Europa, Bliski Wschód, Izrael, Holandia, Dania, Niemcy. Rozmawiałem z wystawcami, większość jest zadowolona" - dodaje.

Dyrektor Targów MEBLE POLSKA Józef Szyszka nie jest słowami Volodymyra Patisa zaskoczony. "Cieszy nas taka pozytywna opinia, ale to nie pierwszy sygnał, że targi MEBLE POLSKA pod względem efektywności oceniane są bardzo wysoko. Już w poprzednich latach dochodziły do nas głosy wiodących wystawców, którzy jednoznacznie stwierdzali, że to właśnie w Poznaniu robi się najlepsze interesy" - mówi dyrektor Szyszka. Jak podkreśla, jest to efekt świadomej i wieloletniej strategii organizatora targów - Grupy MTP, która od czasu zmiany formuły targów w 2010 r. konsekwentnie koncentruje się na rozwoju kontraktacyjnego charakteru wydarzenia i jego globalnego zasięgu. W tym roku poznańskie targi meblowe odwiedzili kupcy meblowi z 71 krajów. Udział zwiedzających z zagranicy wyniósł aż 53 proc.!

Cały wywiad z szefem Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli, w którym mówi także o sytuacji branży meblowej w pochłoniętej wojną Ukrainie, możecie przeczytać TUTAJ

Mimo wojny trwającej na wschodzie Ukrainy podczas poznańskich targów meblowych swoją ofertę zaprezentowało ponad 25 firm z tego kraju. Większość z nich zlokalizowana była na wspólnym narodowym stoisku na antresoli w pawilonie 5. Ekspozycja firm ukraińskich przez wszystkie dni targów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających z całego świata. Kupcy podkreślali, że meble ukraińskie w ostatnich latach zrobiły spory postęp zarówno w zakresie designu, jak i jakości wykonania. 

Więcej na temat wystąpienia firm ukraińskich podczas targów Meble Polska można dowiedzieć się z rozmowy z organizatorką tej zbiorowej ekspozycji Oksaną Donską, członkiem zarządu Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Mebli.