Kolejna edycja: 25-28 lutego 2025❗ Zapraszamy❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Wersal z największym stoiskiem na MEBLE POLSKA 2024

Podziel się

Fabryka Mebli WERSAL znów przygotowuje dla zwiedzających Targi MEBLE POLSKA największą ekspozycję. Stoisko tego renomowanego producenta zajmie ponad 1000 mkw.

 

W bogatej ofercie firmy znajdują się meble do salonów, sypialni, pokoi młodzieżowych oraz hotelowych. Wygodne sofy, narożniki, łóżka z materacami sprężynowymi, a także oddzielna linia materacy zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających klientów. To, co wyróżnia markę Wersal na tle konkurencji to szeroki wybór mebli wyposażonych w funkcje elektryczne. Od lat firma specjalizuje się się w produkcji ergonomicznych i praktycznych mebli posiadających elektrycznie regulowaną głębokość siedziska.

 

 

Do perfekcji opanowała działanie mechanizmów elektrycznych, dzięki czemu produkowane meble są w pełni użyteczne. Takie rozwiązania są widoczne nie tylko w narożnikach i sofach, ale także w łóżkach. Zastosowanie systemu elektrycznej regulacji pozycji materacy umożliwia dostosowanie pozycji spania do indywidualnych potrzeb. To wszystko sprawia, że Fabryka Mebli Wersal stała się liderem w produkcji tapicerowanych mebli elektrycznych.

 

Meble WERSAL to rodzinna firma, oparta na fundamentach pokoleniowych doświadczeń. Od ponad 30 lat konsekwentnie realizuje wizję tworzenia mebli, łącząc elegancję, funkcjonalność oraz najnowsze trendy z wyjątkowym wyczuciem potrzeb rynku. Produkty najwyższej jakości od wielu lat cieszą się uznaniem rosnącej grupy klientów na całym świecie. Firma ciągle doskonali swoje działania tak, aby meble sygnowane logo WERSAL powstawały w odpowiedzi na realne potrzeby użytkowników.

Wersal jest w posiadaniu nowoczesnego parku maszynowego, zaprojektowanego zgodnie z najwyższymi standardami w celu optymalizacji procesu produkcyjnego, co zwiększyło obroty i zyski firmy, plasując ją wysoko w rankingach producentów mebli tapicerowanych. Jednakże najcenniejszym zasobem i kręgosłupem marki WERSAL są ludzie. Dziś oznacza to ponad 1500 pracowników, dla których firma jest gwarantem stabilnej, bezpiecznej i komfortowej pracy.

 

 

WERSAL - firma rodzinna

Na sukces Fabryki Mebli Wersal wpłynęło wiele czynników, lecz przełomowym momentem w budowaniu marki stał się rok 2005. W tamtym okresie syn założycieli fabryki – Łukasz Kaczorowski odważnie wkroczył do firmy i zaproponował nowe rozwiązania. Pełen pomysłów i energii wybrał sobie na cel, aby produkty marki Wersal były znane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To nowoczesne podejście do rozwoju i inwestycji spowodowało ogromny krok dla firmy. Pojawiły się odważne, ale przemyślane decyzje, dzięki którym firma zwiększyła swoją przewagę konkurencyjną oraz poprawiła efektywność.

Wersal skupił się także na promocji marki. Nie tylko w intrenecie i mediach, ale także skoncentrował się na udziałach w targach, krajowych i zagranicznych. Pomysłowość i zaangażowanie nowego właściciela napędzają zespół. Dzięki temu firma stale się rozrasta i zyskuje na popularności. Nie zapomniano o wartościach, jakie zostały przekazane przez założyciela. Nadal są one kluczowe w rozwoju marki. Wejście do firmy Łukasza Kaczorowskiego było istotnym punktem dla rozwoju fabryki. Innowacyjne i postępowe podejścia w budowaniu marki, połączone z doświadczeniem założyciela fabryki – Zbigniewa Kaczorowskiego, pozwoliło stworzyć jedną z największych w Polsce fabryk mebli tapicerowanych, łóżek i materacy.

Łukasz i Zbigniew Kaczorowski - Fabryka Mebli Wersal

 

Historia Fabryki Mebli WERSAL

Fabryka Mebli Wersal powstała ponad 30 lat temu w niewielkiej wiosce położonej w województwie wielkopolskim – Jankowy. Założyciel firmy – Zbigniew Kaczorowski przekształcił mały, przydomowy warsztat w jedną z największych fabryk mebli tapicerowanych, łóżek i materacy w Polsce. To właśnie pasja, pracowitość i ciągłe dążenie do wyznaczonych celów pomogły właścicielowi osiągnąć taki sukces.

Od samego początku rozpoczęcia działalności, czyli od 1989 roku konsekwentnie realizowano swoje wizje i cele. W 1994 roku utworzono nową siedzibę firmy, mieszczącą się pod adresem – Jankowy 1A. W tym samym okresie uruchomiona została również hala produkcyjna. W 1996 roku Fabryka Mebli Wersal pierwszy raz wystawiła swoje modele na targach meblarskich, co było nie lada wyróżnieniem i sukcesem dla firmy. Rok 2002 to początek kolejnych inwestycji. Ilość zamówień przerosła oczekiwania właścicieli, dlatego postanowiono rozbudować zarówno halę montażu oraz same magazyny. Ze względu na stale rosnącą produkcję była to konieczność.

W 2009 roku został utworzony nowy biurowiec, a samo logo przeszło zauważalny rebranding. Kolorystyka żółto-czerwona została zmieniona na beżowo-złotą, a do logotypu dodano sygnet – lwa. Rok 2010 to czas kolejnych inwestycji i rozbudowy zakładu. Powstaje nowy obiekt o powierzchni 8 tys. mkw, który pełni funkcję produkcyjno-magazynową. Cztery lata później, ze względu na stale zwiększającą się sprzedaż została uruchomiona stolarnia, wyposażona w nowoczesny park maszynowy.

Aby zwiększyć wydajność fabryki w 2016 roku postanowiono dobudować kolejną halę produkcyjno-magazynową, tym razem o powierzchni 20 000 mkw. Zaledwie 4 lata po uruchomieniu stolarni została uruchomiona kolejna, gdyż zapotrzebowanie na meble było tak ogromne. W tym samym roku, czyli 2018 została podjęta decyzja o ponownej zmianie logo. Sygnet lwa pozostał, lecz kolorystyka uległa zmianie. Postawiono na klasyczną czerń kojarzącą się z luksusem i elegancją. Zastosowano także tagline -,,FURNITURE CO.’’.

Popyt na meble oraz sama popularność produktów sygnowanych marką WERSAL rosły, dlatego w 2020 roku postanowiono rozbudować fabrykę, a także uruchomić kolejny kompleks produkcyjno-magazynowy. Zakupiono halę produkcyjną w miejscowości Pieczyska, a następnie całkowicie ją zmodernizowano i wyposażono w nowoczesny sprzęt.

Inwestycje są nieodłącznym elementem strategii marki. Dlatego też w połowie 2023 roku został oddany do użytku kompleks ekspozycyjny z showroomem, salami konferencyjnymi oraz restauracją. Obecnie fabryka zajmuje prawie 20 ha powierzchni użytkowej, z czego 100 tys. m2 zajmują obiekty produkcyjno-magazynowe.

Zobacz stoisko Fabryki Mebli WERSAL na targach MEBLE POLSKA 2023
www.wersal.pl