Rejestracja zwiedzających została otwarta❗ Zarejestruj się i dołącz do największych kontraktacji meblowych w Europie Środkowo-Wschodniej❗ 🔥🔥🔥  

Organizator:

Znaczenie Polski w europejskim i światowym przemyśle meblarskim

Podziel się

Europa odgrywa kluczową rolę w produkcji, konsumpcji i światowym handlu meblami, a Polska wnosi znaczący wkład w ogólną europejską produkcję mebli, odnotowując znaczące tempo wzrostu.

W ciągu ostatnich dwóch dekad sektor meblarski w Polsce doświadczył gwałtownego wzrostu, ustanawiając znaczącą obecność nawet na poziomie światowym. Według CSIL*, Polska jest obecnie trzecim co do wielkości producentem mebli w Europie i siódmym na świecie.

Jeśli chodzi o eksport mebli, Polska może pochwalić się imponującym wynikiem 91% produkcji przeznaczonej na rynki międzynarodowe, co dowodzi, że jest bardzo konkurencyjna również wśród krajów pozaeuropejskich.

Przemysł meblarski w Polsce ma bogate dziedzictwo produkcyjne. Polski przemysł meblarski zatrudnia około 210 000 osób, co zapewnia mu czołową pozycję w UE pod względem zatrudnienia. Z ponad 23 800 firmami, sektor meblarski w kraju składa się głównie z małych i średnich przedsiębiorstw.

Polska. Stosunek eksportu do produkcji mebli

 Źródło: CSIL

*Raporty CSIL:
- World furniture outlook 2024 -  listopad 2023
- The furniture industry in Europe - styczeń 2024

Więcej informacji na temat badań rynku meblarskiego prowadzonych przez CSIL można znaleźć na stronie www.worldfurnitureonline.com